Kilt Castle

Kilt Castle – przykładowa rozgrywka, recenzja

Dzisiaj będziemy ścigać się w konstruowaniu wież na planszy. Budujemy obok, albo zabudowujemy przeciwnika i płacimy za to punktami. Wiadomo, prawdziwy Szkot musi mieć swoją wieżę!

Great Western Trail

Great Western Trail – przykładowa rozgrywka, recenzja

Jedna z najciekawszych gier euro, które pojawiły się na rynku w 2016 roku. Podróżujemy przez USA, zatrudniamy kowbojów i sprzedajemy bydło. Niedługo pojawi się polska wersja językowa, zaproponowana przez wydawnictwo Lacerta. Zainteresowani?

Na chwałę

Na chwałę Rzymu – przykładowa rozgrywka, recenzja

Lubię od czasu do czasu pogrzebać w tytułach nieco starszych. Glory to Rome pierwszy raz na stołach graczy pojawiło się w 2005 roku, jednak do dzisiaj ma ogromną ilość fanów. Pytacie dlaczego? Postaram się odpowiedzieć w dzisiejszej przykładowej rozgrywce i recenzji.

Trickerion

Trickerion – przykładowa rozgrywka, recenzja

Nowy rok warto przywitać fajerwerkami! Trickerion to gra w której będziemy wcielać się w iluzjonistów, wygra ten który osiągnie największą sławę. Wiadomo, wyciąganie królika z kapelusza to nie jest łatwa rzecz!

Captain Sonar

Captain Sonar – zasady, recenzja

Dzisiaj porozmawiamy na temat klasycznej gry „statki” w nowej odsłonie. Dzielimy się na zespoły i próbujemy zatopić przeciwników. Czy z tak prostego pomysłu można zrobić działającą grę?

Quartermaster

Quartermaster General 1914 – przykładowa rozgrywka, recenzja

Dużą część swojego dzieciństwa spędziłem nad klasyczną grą Ryzyko. Walka o podbój świata i figurki na planszy, to zdecydowanie była zabawa na długie wieczory. Wiele lat później mamy kilka nowocześniejszych pozycji, a jedną z nich jest zdecydowanie Quartermaster General. Dzisiaj mówię o najnowszej grze z tej serii, czyli 1914.

Chariot Race

Chariot Race – przykładowa rozgrywka, recenzja

Dzisiaj zajmuję się tegoroczną grą od Matta Leacocka. Wyścigi zawsze miały specjalne miejsce w moim sercu, mimo że do tej pory, na planszowych wersjach raczej się zawodziłem. Jak było tym razem? Zapraszam.

The Others

The Others – przykładowa rozgrywka, recenzja

Powoli kończy się rok, pora więc na zamykanie listy moich najbardziej oczekiwanych pozycji 2016. The Others to gra od Erica Langa i Cool Mini or Not, w której gracze będą walczyć z samymi grzechami. Zdecydowanie chciałem to zobaczyć w praktyce!

ekspr

Ekspres# 2 – Zaklinacze, Cat Town, Space Station

Drugi odcinek ekspresu, a w nim gry z różnych części świata. Na początek polscy Zaklinacze, następnie tajwańska gra o kotach. Na zakończenie gra z uniwersum Terraformacji Marsa.  Co okaże się najlepsze w tym egzotycznym wyścigu?

Impuls

Impuls – przykładowa rozgrywka, recenzja

Dzisiaj przyszedł czas na moje pierwsze spotkanie z twórczością Carla Chudyka (poza raczej prostym Red7!). Jak można wykorzystać kartę na 101 sposobów, będąc w kosmosie? Dlaczego używam sformułowania „mała-wielka gra”? Tego dowiecie się grając w Impuls.

Pozostałe wpisy

oczekiwania
topka
Grudzień
Listopad
Dolores
Październik
Essen
Timeline Polska
Essen
wrzesie