Top 5 – Najbardziej oczekiwane gry 2016

Była lista podsumowująca miniony rok, czas pogadać o planach na 2016. Człowiek czasami musi posilić się „hajpem”. 🙂 A Wy na co czekacie?

Rychło w czas z tym Cry Havoc. 🙂

 

Zachęcam do zaglądania na profil Grania w Chmurach na Facebooku i kanale YouTube!

 • Dellas

  Dawn Sector – czy to nie jest gra prezentowana zarówno na ostatnim GenConie i Pionku jako Cry Havoc? Jeśli tak to rzeczywiście gra jest warta uwagi. Miałem okazję zagrać w prototyp Cry Havoc i muszę przyznać jest to bardzo udane połączenie Kemeta z Chaosem w Starym Świecie plus ciekawy tryb walki.
  Jeśli Rebelion będzie czymś w stylu War of the Ring w świecie Star Wars to zanosi się na top3 w BGG.

  • Zgadza się. Dzień po nagrywaniu Trzewik potwierdził tytuł Cry Havoc. 🙂
   Takich gier na 1,5h z łatwymi zasadami i klimatem nigdy za mało!

   • Dellas

    Aha. no tak mi się zdawało. Pomimo tego, że poszczególne frakcje miały jedynie po 1-2 zdolności (a z tego co nam mówiono będzie ich ze 4-5), to jednak już można było zauważyć ciekawe asymetryczność. Jednak to co robiło tą grę to walka i rozdysponowywanie swoich jednostek na 3 różne obszary działań militarnych.

    • Dodatkowo mnie zachęciłeś! 🙂 Nie wiem czy to kwestia ewolucji tej gry przez lata, ale kiedyś słyszałem o eksploracji itd… Może i na zdrowie wyjdzie takie pomniejszenie skali (i długości gry).

     • Dellas

      W jednym z podcastów I. Trzewiczek wspominał, że Cry Havoc przeszedł co najmniej 2 razy totalne przeróbki. Czy ta wersja z Pionka jest wersją, która zbliża się do końca, tego nie wiem. Jednak prototyp wyglądał już na bardzo zaawansowany.

 • Killjoy

  Nie no… Cały czas chyba, chyba, chyba … :] Oducz się tego 😀 Konkrety powinieneś podawać! No i nie tłumacz tytułów 😀

  • Postaram się!
   Akurat w przyszłorocznych przypuszczeniach słowo „chyba” pasuje. 😉

   • Killjoy

    oczywiście , że pasuje. Ale nie w przypadku kiedy mówisz o grze o której jest cała masa informacji, gra jest ukończona, a Ty mówisz że chyba jedną z frakcji są nawet polacy 😉 a to tylko jeden z przykładów. Po prostu czasem warto merytorycznie lepiej się przygotować przed takim materiałem. To tylko rada, żaden atak. Podobały mi się do tej pory Twoje recenzje, także keep up the good work;)