Top 20 gier kooperacyjnych – część druga

Czas na drugą część moich ulubionych gier kooperacyjnych. Jedna bardzo popularna pozycja nie znalazła się na liście przez moje gapiostwo, adnotacja na początku filmiku. 🙂

 

 

 

Zachęcam do zaglądania na profil Grania w Chmurach na Facebooku i kanale YouTube!

  • Zela

    Mam pytanie. Spotkałam się gdzieś z informacją, że po rozegraniu całego Pandemic Legacy pozostaje mi zwykła Pandemia. Czy rzeczywiście? Czy mogę pobrać z internetu instrukcję do zwykłego Pandemica i przy pomocy tego, co mam w Legacy (plansza, karty, znaczniki itd.) grać w ten podstawowy wariant gry?

    Bardzo fajne zestawienie. Zabrakło mi jeszcze informacji jak te gry się skalują. Najczęściej gram tylko z mężem, a niestety nie wszytkie gry kooperacyjne sprawdzają się dobrze na dwie osoby. 

    • Myślę że spokojnie można później zagrać w klasycznego Pandemica. Trzeba tylko zdjąć naklejki z różnych miejsc (sprawdzałem, łatwo schodzą), lub nie zwracać na nie uwagi.
      Ze skalowalnością to zależy od tytułu. Zdecydowana większość działa bardzo dobrze na dwie osoby. Jedyną pozycję którą trzymam z myślą o graniu tylko w większym składzie to Time Stories.